Dünya Kalp Günü için 28 Eylül’de yurt çapında “Kalbin İçin Pedalla”!

700x250-dkg

Bildiğiniz gibi, Dünya Kalp Federasyonu’nun (WHF) tüm dünyadaki üyeleriyle birlikte biz de her 29 Eylül’ü Dünya Kalp Günü olarak kutluyor, kalp ve damar sağlığına toplumuzun dikkatini çekerek “sağlıklı yaşam tarzlarına” yönlendirmeye çalışıyoruz.

Bu çerçevede oluşan Kalbin İçin Pedalla bisiklet grubumuz ve Bisikletliler Derneği ile ilk kez geçen yıl Dünya Kalp Günü’nde İstanbul’da ve 10 kentimizde gerçekleştirilen Kalbin İçin Pedalla Bisiklet Etkinliği bu yıl ikinci kez, 28 Eylül’de yapılacak.

İstanbul’da 28 Eylül Pazar günü saat 10.00’da Yenikapı Miting Alanı’ndan başlayıp İstanbul Surlarının çevresinde Yedikule-Topkapı-Edirnekapı-Balat-Sirkeci-Sarayburnu-Kumkapı güzergahını izleyecek olan bisiklet etkinliği yine Yenikapı Miting Alanı’nda sona erecek. Yol üzerinde su ve kumanya istasyonları kurulacak.

Fatih Belediyesi’nin de desteklediği etkinliğe katılacaklar için TKD amblem-logolu Kalbin İçin Pedalla tişörtleri hazırlandı.

Bu etkinliğe bu yıl İstanbul’un yanı sıra Adana, Antalya, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bursa, Denizli, Doğu Beyazıt, İzmir, Kars, Konya, Muğla, Nevşehir ve Tekirdağ il ve ilçelerinden 20 merkezin bisikletlileri de katılacaklar.

Amacımız, bu yıl daha çok insanımızın, sağlıklı yaşam tarzlarını beniseyerek yüzde 85 oranında önleyebileceğimiz Kalp ve Damar Hastalıklarına karşı harekete geçmesini sağlamak.

Kadın, erkek, çocuk, yaşlı, genç her bireyimizi, yurdumuzun her köşesinde

  • Dengeli beslenmeye,
  • Düzenli egzersiz yapmaya,
  • Sigarayı bırakmaya,
  • Fazla kilolarından kurtulmaya,
  • Tuz tüketimini azaltmaya
  • Bütün bunları aileleri ve arkadaşlarıyla, komşuları ve kentlileriyle birlikte yapmaya
  • KALBİ İÇİN PEDALLAMAYA ÇAĞIRIYORUZ.

 

Etkinlik sayfası için Tıklayın…..

Önerilen makaleler