2. kez BFF İstanbul için Büyükada çıkarması yapıyoruz.

BFF in İstanbul’a gelmesine katkımız ve proje ortaklığımız bizlere gurur veriyor, bu gurur ve keyfi sizlerle paylaşmak için 15 Eylül pazar 16:30 da Maltepe iskelesinde çıkarma gemisinde buluşmak dileği ile hoşgeldin BFF İstanbul….

BisikletFilmFestivali

Facebook – BFF Istanbul Bisiklet Gezisi Büyükada Turu

15 Eylül Pazar günü İstanbul’da dev bisiklet hareketi var!

Geçen yıl geniş kitleleri peşinden sürükleyerek dev bir bisiklet hareketine dönüşen BFF İstanbul Bisiklet Gezisi Büyükada Turu, ikinci yılında bir BFF klasiği haline dönüşüyor. Tur kapsamında, tüm bisikletseverler ile Maltepe sahilinde buluşulacak ve çıkarma gemisi ile Büyükada’ya geçilecek. Büyükada’da yapılacak büyük tur sonunda Aya Nikola Halk Plajı’nda yapılacak piknik, festivalin ilk film programı “Program 1: Bisiklet Hikayeleri / Bike Stories” gösterimi ile devam edecek.

Adalar Belediyesi ve Bisikletliler Derneği’nin katkıları ile festivalin ikinci gününde düzenlenecek olan BFF İstanbul Bisiklet Gezisi’ne katılmak için aşağıdaki noktalarda bisikletiniz ile olmanız yeterli!

15 Eylül’de görüşmek üzere!

KALKIŞ:
16:30 Maltepe İskele (Buluşma Noktası)
* Maltepe’den binilecek çıkarma gemisi ile Büyük Ada’ya ücretsiz geçiş yapılacaktır.
17:30 – 18:30 Büyük Ada Turu (Emniyet Müdürlüğü Önü – Adalar Halk Plajı 12 km )
18:30 Piknik (Adalar Halk Plajı)
20:00 Program 1: Bisiklet Hikayeleri / Bike Stories (ücretsiz)

DÖNÜŞ
21:30 Adalar Halk Plajı – Maltepe
* Çıkarma gemisi ile Maltepe’ye dönülecektir. (ücretsiz) Dönüş için şehir hatları seferleri ve Mavi Marmara da katılımcılar tarafından tercih edilebilir. Ayrıca eklenecek ek seferler ile ilgili bilgi önümüzdeki günlere açıklanacaktır.

ÖNEMLİ NOTLAR:
– Etkinlik ücretsizdir.
– Gezi süresince KASK takılması rica olunur.
– 18 Yaşından küçükler velileri ile birlikte katılabilir.
– Piknik için katılımcıların beraberlerinde yemek getirmeleri serbesttir. Ayrıca “Aya Nikola Halk Plajı”nda da yemek satışı yapılacaktır.
– Grup sürüşü boyunce güvenliğiniz için görevlilerin uyarılarına uymanız önemle rica olunur.
– Bisiklet kiralamak için 05362020051 (Büyükada) ve 05335640474 (İstanbul içi) numaralardan ön rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

——————-

15 EYLÜL PAZAR
20:00
PROGRAM 1 – BİSİKLET HİKAYELERİ
BÜYÜKADA AYA NİKOLA HALK PLAJI*
*Ücretiszdir.

TWO WHEELS GOOD
İrlanda 2012 HD 9dk.
Yön. Barry Gene Murphy
Dört ilham verici emektar bisikletçi, hayatı sele üzerinde kutluyor.

BELLE EPOCH
İtalya, USA 2008 | Video 3dk.
Yön. Robert Chynoweth
İtalyan bisikletçi Giuliano Calore(yani imkansızın bisikletçisi), farklı müzik aletleri çalarak bisikletini Avrupa’nın en dik dağlarına doğru sürüyor.

JIM’S LINES
ABD 2008 | HD 5dk.
Yön. Patrick Trefz
Santa Cruzlu sanatçı ve şef Jim Denevan, bisikleti aracılığıyla toprak sanatı yapıyor.

BOY
İngiltere 2012 | Dijital 10dk.
Yön. Justin Chadwick
Oğlunun ölümünün acısıyla başa çıkmaya çalışan bir adam, bir kereste bloğunun içine bir dal iliştirir ve bloğu bir bisiklet pisti içine bir anıt olacak şekilde yerleştirir. Sonra bu pistte her gün oğlunun anısına bisiklet sürer ve oğlunun yapamadığı yolculuğu gerçekleştirir. ‘Boy’da, daha önce ‘Secrets and Lies’ ve ‘Harry Potter’ gibi filmlerde yer alan saygın İngiliz oyuncu Timoty Spall başrolde.

LE TOUR DE KAGAWA
Japonya 2011 | HD 7dk.
Yön. Nobuhiko Tanabe
Bir grup boğazına düşkün genç, iyi birer tabak udon için mesafeleri arşınlıyor.

TRANS ANDES CHALLENGE
USA/Şili 2011 | HD 8dk.
Yön. Brian Vernor
Uluslararası bir takım olan Jamis Bicycles’ı takip eden bu film, profesyonel bisikletçilerin, insanları, yemekleri ve Şili’nin kırsal kesimlerini keşfederken yaşadıkları hayatı belgeliyor. Yarışçıları önce Patagonya bölgesindeki nefes kesen dağlara tırmanırken ve en sonrasında da ‘Trans Andes Challenge’ diye bilinen o çok zorlu ünlü yarışta yarışırken seyredin.

SKI BOYS
Kanada 2006 | Super 8 8dk.
Yön. Benny Zenga
Ski Boys’un 70’lerin başlarında gerçekleştirdiği Ontario’nun kırsal bölgelerindeki yaratıcı serüvenlerini belgeleyen kayıp film makaraları.

THREE-LEGGED HORSES
İskoçya 2011 | HD SLR 20dk.
Yön. Felipe Bustos Sierra
Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde, Edinburghlu bir binek arabası şöförü, dizleri kalıcı olarak hasar görmeden önce yeterli parayı kazanabilmek için son bir zorlu işi kabul ediyor: Kasaba’nın en yüksek noktasına, Edinburg Şatosu’na bir yolculuğu.

Önerilen makaleler