📍2918 sayılı TCK KARAYOLLARI Trafik kanununa göre BİSİKLET, motorsuz bir TAŞITTIR. 📍Karayolunda en sağ şeridi kullanır ve diğer taşıtlar ile aynı sorumlulukla hareket eder.Yol benim yasal hakkımTrafikte Bisikletliye SAYGI!🚲Sen de paylaş, sen de anlat.

BİSİKLETLİLER DERNEĞİ 2020 FORMA TALEP FORMU

Bisikletliler Derneği olarak 2008 yılından bu güne birçok farklı tasarımı üye ve tüm bisikletliler ile buluşturduk.

Bu yıl da tasarımımızda yaptığımız dokunuşlarla yeni bir formayı sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Formayı, ülkemizin bilinen üreticilerinden KİPEO güvencesiyle sunmaktayız.

Kısa Kollu Forma: 110 TL
Uzun Kollu Forma: 120 TL
Kolluk: 40 TL
Maske: 15 TL

Forma talebi oluşturmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Forma talep formunuzla birlikte ödemenizi yaptığınız taktirde belirtmiş olduğunuz numarayla iletişime geçilecektir. Bisikletli günler dileriz.

3 Haziran Dünya Bisiklet Günü

3 HAZİRAN DÜNYA BİSİKLET GÜNÜ kutlamaları kapsamında Bisikletliler Derneği olarak 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde Kadıköy Göztepe Parkı önünde stand açıyoruz ve tüm bisiklet kullanıcılarına ücretsiz teknik kontrol (lastik havası, fren ve zincir yağı kontrolleri) yapacağız.
Standımıza bekliyoruz! 🚴
*Sosyal mesafe kurallarına uyulmasını önemle rica ediyoruz.

Dünya Sağlık Örgütü; “Korona Sürecinde Bisikleti Tercih Edin”

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Covid 19 salgını süresince hareketlilik üzerine bir bilgilendirme formu yayınladı.
Bilgilendirme formunda, dünya genelinde alınan önlemlerin önemine değinilirken, semptomlarla karşılaşıldığında sağlık otoritelerinin önerilerinin dinlenmesine vurgu yapılıyor.

Formda ayrıca, günlük fiziksel aktivite için yürüyüş ve bisikletin yeterli olacağı belirtilerek fiziksel mesafeli olarak sürüşe de dikkat çekiliyor.

Ulaşım esnasında alınması gereken önlemleri de anlatan form, tam üyesi olduğumuz Avrupa Bisiklet Federasyonu (ECF) sayfalarında da yayınlanmaya devam ediyor.

Bilindiği üzere Avrupa’nın birçok büyük kentinde motorlu araçların kullandığı yollar bisiklet yollarına çevriliyor. Aynı zamanda bisikletli ulaşım, sosyal mesafe kurallarına uyularak gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175. yılı kutlu olsun!

175 yıldır her zaman büyük bir emek ve özveriyle yurdumuzun güvenliğini, huzur ve refahını sağlayan Türk Polis Teşkilatımızda emek gösteren her bir bireye şükranlarımızı sunuyoruz.

Ülkemiz ve sağlam temeller üzerine kurulu Cumhuriyetimiz, sizin varlığınızla geleceğe güvenle bakmaktadır. Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175. yılı kutlu olsun!

Dayanışma Zamanı!

Dayanışma Zamanı! Yaşlılarımız hepimizin başımızın tacı. Koronavirüs salgını nedeniyle günlerdir başta yaşlılarımız olmak üzere ‘evde kal’ uyarısı yapılıyor.

İçişleri Bakanlığı bugün itibari ile 65 yaş üstü kişilerin dışarı çıkmalarına kısıtlama getirdi.
Apartman ve mahallemizdeki risk grubuna giren yaşlı, engelli ve kronik hastalığı olanlar için *kişisel tüm hijyen önlemlerimizi alarak market-fırın-eczane vb alışverişleri için destek olalım.

Bisikletliler Derneği olarak bu konuyla ilgili bir organizasyon içindeyiz, çok yakında bilgi vereceğiz.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yazı